Kıbrıs Endüstriyel Mutfak Malzemeleri

Kıbrıs Endüstriyel Mutfak Malzemeleri

Her ihtiyaca ve her kullanıma uygun mutfak ihtiyaçlarını imal eden işletmelere endüstriyel mutfak sanayi denir. Tüm sektörlere hizmet verebilecek kapasitede ve özelliklere sahip paslanmaz çelikten üretilen Kıbrıs endüstriyel mutfak malzemeleri ve ekipmanları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

 •  Otel mutfağı
 •  Fırın mutfağı
 •  Restoran mutfağı
 •  Lokanta mutfağı
 •  Pastane mutfağı
 •  Bar mutfağı
 •  Cafe mutfağı
 •  Catering mutfağı
 •  Dinlenme tesisi mutfağı
 •  Gemi mutfağı
 •  Askeri tesis mutfağı
 •  Hastane mutfağı
 •  Okul mutfağı
 •  Yurt mutfağı üretim çeşitliliği içerisinde yer alan ürünlerdir.

Operasyon Süreci

Tüm sektörlere uyan endüstriyel mutfak için kurulacak alanın görülmesi ve belirlenmesi gerekir. Duvar ölçüleri alınırken aynı zamanda kolonlar, kirişler, pencereler, kapılar, elektrik ve su baca ile tesisatları dikkat edilecek konular arasında yer alır. Kapı girişi dönüşleri ve merdiven boşluklarda imalatı yapılacak olan endüstriyel mutfak geçişi zorlaştırmayacak halde üretilmelidir. Kıbrıs endüstriyel mutfak malzemeleri operasyon süreçleri;

 •  Depolar
 •  Ana mutfak
 •  Servis mutfağı şeklinde sıralanır.

Endüstriyel Mutfak Bölümleri

Depolarda et soğuk oda, sebze soğuk oda, derin dondurucu gibi gruplara ayrılır. Ayrıca kiler odaları ve günlük depolarda süreç içerisinde bulunur. Ana mutfakta ise et, balık, tavuk, sebze bir hamur için hazırlık bölümü, fırın, davlumbaz ve pişirme ocaklarının bulunduğu pişirme bölümü ile birlikte bulaşık alma, bulaşık yıkama ve istifleme grubunun bulunduğu bulaşık yıkama bölümü vardır. Servis mutfağı ise hazırlık üniteleri, sıcak servis üniteleri, soğuk servis üniteleri, nötr servis üniteleri ve hareketli servis üniteleri olmak üzere gruplara ayrılır. Müşteri tarafından proje ve fiyat onaylandığında anlaşma şekline uygun olarak Kıbrıs endüstriyel mutfak malzemeleri ve mutfak gereçleri üretime montajına başlanır.

İhtiyaç Belirleme Süreci

Otel, restoran, cafe ya da catering gibi yoğun miktarda yemek üretimi yapan işletmelerin sağlıklı ve hijyenik ayrıca kurallara uygun kullandığı paslanmaz çelik ürünlerden oluşan mutfak ekipmanlarına Kıbrıs endüstriyel mutfak malzemeleri denir. Bu malzemelerin belirlenmesinde üretim kapasitesi, ürün çeşitliliği müşteri sayısı dikkate alınır. İhtiyaç duyulan malzemeyi satın almadan önce belirlenmesi de gereken önemli noktalar vardır. Bu noktaların doğru tespit edilmesi en uygun mutfak cihazları belirlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda yüksek kapasiteli ya da gereksiz ürün almanın önüne geçilir.

Mutfak Seçimi

Ekipman ve malzeme alımında önemli olan hangi ürünün daha sık hazırlanacağıdır. Bunun belirlenmesi aynı zamanda gerekli olan ekipmanların da belirlenmesinde önemli rol oynar. Üretim kapasitesi de mutfak seçiminde önemli bir etken olarak karşımıza çıkar. Mutfakta ne kadar yemek üretileceği, kaç saatte ne kadar ürün hazırlanacağı ve kaç kişilik bir kapasiteye yemek çıkarılacağı konuları Kıbrıs endüstriyel mutfak malzemeleri seçimi yaparken baz alınması gereken en önemli etkenlerdendir. Mutfaklar kullanılan malzeme ve ekipman kalitesi ve özenli yemek önemli yerlerdir. Mutfak endüstrisinin beklentileri müşteri hizmet temiz sağlıklı ve kaliteli yemeği sunmaktır. Aynı zamanda mutfakta çalışanları rahat etmesi personelin profesyonel olarak görevlerini yerine getirebilmeleri için de endüstriyel mutfağa ihtiyaç vardır.

Verimliliğin arttırılması

Ürünler paslanmaz çelikten üretilir, malzemenin büyük bölümü metal yüzeylidir bu sayede aşınmaya karşı dirençli imal edilir. Mutfağın görünüşünden daha çok işlevi ön plana çıkar dayanıklı ve uzun yıllar kullanılması için titizlikle üretilir. Endüstriyel mutfak projelendirmeleri birkaç farklı fazda oluşur; Mutfak alt yapısı, tezgahlar, bulaşık makineleri, buzdolapları, fırın ve ısıtıcılar, set üstü makineler, mutfak gereçleri, pişirme ekipmanları parçalayıcı ve karıştırıcı malzemeler projelendirmede dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Proje ve hazırlık sürecinde bu dizilime bağlı kalınması mutfaklarda hem üretim hem de çalışan verimliliğini arttırır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Kapat

Araba

Sepetinizde ürün bulunmuyor.