Kıbrıs İçecek Dispenseri

Kıbrıs İçecek Dispenseri

Gıda üzerine üretim ve satış işlemi gerçekleştiren firmalar, daha kaliteli hizmet için çeşitli mekanizmalara sahiptirler. Bunlar arasında Kıbrıs içecek dispenseri de önemli bir yer tutmaktadır. Herhangi bir kafe, bar, mini işletme ya da daha büyük işletmelerde görülen içecek dispenseri hızlı, taze ve oldukça soğuk içeceklerin müşterilere sunulması için bulundurulmaktadır. Kendi içerisinde farklı modelleri farklı çeşitleri yer alır. Firmaların kullanımına göre uygun içecek dispenseri tercih edilmektedir. 

İçecek Dispenseri Nedir?

Kıbrıs içecek dispenseri açık büfe organizasyonlarda ya da kafelerde kullanılan içecek servisidir. Dispenserin içinde portakal, mandalina ya da karpuz gibi çeşitli meyvelerin suları bulunmaktadır. Rahat ve oldukça pratik bir sunumda bulunması, 3 ya da 4 saat kadar içeceklerin soğuk tutulmasını sağlar. İçeriğinde bulundurduğu buzluk mekanizması ile birlikte, günün her anında taze, lezzetli ve oldukça ferah içecekler sunulabilir. Cafe, açık büfe organizasyonlar, oteller ya da bunun gibi işletmelerde görülmesi mümkündür.

İçecek Dispenseri Nasıl Kullanılır?

İçecek dispenseri, meyve suyu dispenseri olarak bulunmaktadır. İçerisinde bulunan çelik bozuk mekanizma, uzun süreli olarak soğuta bilme özelliğini bulundurur. Bu sebeple günün hangi saatinde meyve suyu içmek istenirse soğuk olarak tüketilebilir. Aynı zamanda bozulma gibi durumlarda yaşanılmaz. Kıbrıs içecek dispenseri kullanımı ise;

·         Çeşmeye benzer ağız kısmının açılıp meyve suyunun bu şekilde alınması ile kullanılmaktadır.

·        İçerisine meyve suyu ilave edilmesi ise özel olarak bulunan kapağı açılarak sağlanır.

·        Kapağın kilidi açılarak meyve suyu ilave edilir ve tekrardan sıkı bir şekilde  üst kapak kilitlenmektedir.

İçecek Dispenseri Modelleri Nelerdir?

Kıbrıs içecek dispenseri, meyve suyu ya da buna benzer soğuk içeceklerin sunumunun gerçekleşmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Kendi içerisinde farklı modelleri bulunur. Modeller işletme alanının kullanımına göre tercih edilebilir. Ebat olarak, genişlik olarak, kullanım olarak ya da renk olarak farklı şekillerde bulunur. Örneğin; iki meyve suyunu bir arada sunum etmek istediğiniz takdirde ikili içecek dispenseri yer almaktadır. Fakat tekli olarak da tercih edilebilir. İçecek dispenseri genel olarak işletmenin önünde bulup, dikkat çekme amacıyla kullanılmaktadır. Bu sebeple görünüm olarak da ilgi çekmesi işletme için önemlidir. Çelik ve paslanmaz malzemeden yapıldığı için dışarıda durduğu sürece de herhangi bir problem olmaz.

İçecek Dispenseri Kimler Tarafından Kullanılır?

Endüstriyel ve profesyonel mutfak bulunduran işletmeler, müşterilere hızlı hizmet sağlamak için içecek dispenserini tercih etmektedir. İçeriğinde bulunan meyve suyunu, uzun süreli olarak taze bir şekilde tutmaktadır. Bu sebeple çoğu işletmenin de tercihinde olur. Kıbrıs içecek dispenseri kafe, otel ya da buna benzer işletmelerin profesyonel mutfaklarında ya da alan içerisinde müşterilerin  kullanımına sunulmuştur. Tercihen ev ortamında da kullanıla bilir. Farklı modelleri bulunduğu için küçük bir modelini, evinizde mutfak tezgahı üzerine kurabilirsiniz. oOldukça pratik ve basit bir kullanımı bulunduğu için her alana ve herkese uygundur. 

Kıbrıs İçecek Dispenseri Teknik Detaylar

Kıbrıs içecek dispenseri, teknik olarak farklı şekillerde bulunmaktadır. Karıştırıcılı manyetik  paletli  şeklinde üretilen çeşitleri, karıştırma işlemini de sağlamaktadır. Bunun amacı içeriğinde bulunan meyve parçacıklarının tabana inmemesi ve sürekli olarak karışım içerisinde bulunmasıdır. Yavaş çalışan karıştırma sistemi, ürünün tazeliğinin korunması amacıyla tercih edilmektedir. Fıskiyeli karıştırma sistemi olan modeller ise parçacıkları olmayan meyve suları için tercih edilmektedir. Şalgam suyu ya da parçacığı bulunmayan herhangi bir içecek türü, bu model için uygundur. Üçlü, ikili ya da tekli şeklinde içecek dispenserleri bulunmaktadır. Oldukça büyük işletmeler, üçlü içecek dispenserini tercih eder.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Kapat

Araba

Sepetinizde ürün bulunmuyor.