Kıbrıs Espresso Makineleri

Americano, cappuccino ya da buna benzer lezzetler de ki kahveler espresso makinesi ile yapılmaktadır. Evde, işletme alanında tercih edilen makine, özellikle kahve delileri için kullanımda olmaktadır. Kıbrıs espresso makineleri, otomatik ya da insan gücüne ihtiyaç duyulan şekillerde yer almaktadır. Kişinin kullanımına göre farklı modelleri tercih edilebilir. 

Kıbrıs Espresso Makineleri Nedir?

Espresso oldukça köklü  yıllara dayanan  bir içecektir. Makinanın hızlı ve pratik kahve demleme de kullanılır.  Basınç sistemi ile çalışma gerçekleştirir. Günümüzde kahve kültürünün artış göstermesi ile birlikte birçok işletmede Kıbrıs espresso makineleri bulunur. Kıbrıs espresso makineleri sade kahve, Latte, cappuccino ya da sütlü kahve gibi çeşitli seçeneklerde kahveler üretebilmektedir. Özellikle büyük kahve firmaları, cafeler, barlar gibi çeşitli işletmelerde yoğun olarak kullanılmaktadır. İstenilen kahve çeşidi, kısa bir sürede hazırlanıp, müşteriye servis edilir.

Kıbrıs Espresso Makineleri Nasıl Kullanılır?

Kıbrıs espresso makineleri, pratik kahve hazırlamanın en eğlenceli yöntemidir. Genel olarak  yoğun hizmet gösteren firmalar tarafından tercih edilir.

·         Espresso makinesinde kahve haznesi bulunan alana kahve yerleştirilir.

·         Kahve eklendikten sonra sıkıştırma aparatı ile birlikte hazne sıkıştırılır.

·         Makina haznesi belirli hacimlerde bulunmaktadır. Küçük hacimli haznelerin kullanımından sonra temizlenip, tekrardan kahve ilave edilmelidir.

·         Makine içerisinde suyun bulunduğu alanda yer alır. Buraya ise boyler  denilmektedir.

·         Boyler kapasitesi servis edilen fincan sayısı belirleyici niteliktir.

·        Büyük kapasitede bulunursa suyun miktarı da o kapasitede olacağı için daha çok fincan kahve servis edilebilir. Fakat küçük kapasiteli boyler tercih edilirse,  daha az fincan sayısı anlamına gelir.

Espresso Makine Makine Çeşitleri  Nelerdir?

Espresso makine  çeşitleri müşteri kapasitesine, işletmenin büyüklüğüne ya da diğer faktörlere göre farklı çeşitlerde bulunmaktadır. Kıbrıs espresso makineleri kullanımına göre 3 çeşit olarak yer alır. Endüstriyel sektörün ilerlemesi ile birlikte kahve makinaları da bu ölçüde ilerleme göstermektedir. Kahve makinesi kişinin kullanımının ötesinde bir hizmet sağlar. Yalnızca su ve kahve ilave edilmesiyle sade kahve, Latte, sütlü kahve ve cappuccino gibi çeşitli kahveler dönüştürülebilir.

Manuel Espresso Makineleri 

Manuel espresso makineleri su, kahve ve insan gücüne ihtiyaç duyulan makinelerdir. Günümüzde bu tarz makineler su pompası ile çalışma gösterir. Manuel espresso makineleri ile oldukça lezzetli espressolar elde edilir. Fakat burada başında bekleme, karışımın hazırlanması ve zaman kaybı gibi çeşitli faktörler bulunur. Bu sebeple daha küçük işletmelerin tercih edebileceği bir modeldir. Manuel espresso makineleri günümüzde halen kullanımdadır. Fakat kullanım açısından zahmet gerektirdiği için büyük firmalar ya da otel mutfaklarında genel olarak tercih edilmez. 

Yarı Otomatik Espresso Makineleri

Yarı otomatik espresso makineleri tam anlamıyla hizmet gösteren makinalara göre daha ekonomiktir. Tek bir açma kapama düğmesi ile birlikte basınçlı bir sistemle çalışır. Başında beklenilmesi gereken bir makine sistemidir. Kahve bardağı doldurulduktan sonra kişinin kendisinin makineyi kapatması gerekir. Bu sebeple birçok iş yapılması gereken bir firma için uygun değildir. Tek bir kahve için zaman kaybı gerektiren makine sistemidir. Fakat halen günümüzde işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Ev ortamında da kullanıla bilir.

Tam Otomatik Espresso Makineleri

Yoğun olarak çalışan işletmeler tarafından tercih edilen bir makinedir. Her işlem için farklı düğme ayarı bulunmaktadır. Kendi kendini programlaya bildiği gibi başında beklenilmesine de gerek kalmaz. Bu sebeple zamandan tasarruf da sağlanabilir. Hızlı ve oldukça lezzetli kahveler için tercih edilmektedir. Makine içerisinde bulunan su, sistemi bittikten sonra uyarı vermeye başlar. Bu da baristanın sürekli olarak makineyi kontrol etmesine gerek kalmaz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Kapat

Araba

Sepetinizde ürün bulunmuyor.