Cooler Cabinets

Kıbrıs Soğutucu Dolaplar

Kıbrıs soğutucu dolaplar  yiyecek, içecek gibi her türlü ürünün soğutulması amacıyla kullanılmaktadır. Soğutucu dolaplar restoranlarda, kafelerde, barlarda ya da herhangi bir işletmenin mutfağında yer edinir.

Soğutucu Dolap Nedir?

Kıbrıs soğutucu dolaplar, genel olarak toplu yemek dağıtımı yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır. Aynı zamanda soğutucu dolaplar, medikal sektöründe de yer alır. Soğutucunun çalışma prensibinde, olarak oldukça zorlu şartlar bulunur. Bunun sebebi ise gün içerisinde sürekli olarak kapaklarının açılıp, kapanmasından dolayı kaynaklanır. Soğutucu dolaplar günün her anında sıklıkla kullanıldığı için soğutma işlemleri de oldukça güçlü bir şekilde gerçekleşir. Soğutma dolapları tamamen paslanmaz sac  kullanılarak üretilmektedir. Bunun sebebi ise iç ve dış gövdelerinin soğutma esnasında zarar görmemesi adına  tercih edilir. Aynı zamanda büyük yemek şirketlerinde ya da büyük otellerin mutfak bölümünde yer alır. Profesyonel mutfaklarda genel olarak, 2 adet soğutucu dolap kullanılmaktadır.

Soğutucu Dolaplar Nasıl Kullanılmaktadır?

Profesyonel yemeklerin yapıldığı mutfak alanlarında, soğutucu dolaplar kullanılmaktadır. Soğutucu dolaplar belirli derecelere ayarlanarak kullanılır. Bunun sebebi, içerisinde yalnızca belli başlı yemekler değil aynı zamanda sebze ve meyvelerin de bulunmasından kaynaklıdır. Uzun süreli kullanımda bulundurulması gereken ürünler, aynı soğutma derecesinde ayarlanmaktadır. Soğutucu dolaplar medikal sektörde de yine bu sisteme uygun şekilde kullanılır. Farklı dereceleme sistemi olmasının sebebi, içeriğinde farklı maddeden yapılmış ürünlerin olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda kullanımında deneyimli bir kişinin yer alması da, ayarlarında bozulma olmaması ya da doğru ayarlamanın yapılması için tercih edilir.

Soğutucu Dolaplar Evlerde Kullanılır Mı?

Kıbrıs soğutucu dolaplar, geniş bir alan kaplamaktadır. Evinde pasta, hamur işi ya da buna benzer yemek işi ile uğraşan kişiler kullanabilir. Fakat buzdolabı amacıyla kullanılması doğru değildir. Soğutucu dolaplar ile buzdolabının farkı, soğutma derecelerinin birbirinden ayrı olmasıdır. Buzdolabı belirli standartlara göre soğutma işlemi yaparken, soğutucu dolaplar daha farklı derecelerde soğutur. Bu sebeple büyük şirketlerde, otellerde ya da barlarda soğutucu dolap kullanılması daha uygun olur. Evlerde kullanımı ise genel olarak tercih edilmez.

Soğutucu Dolaplar Kimler Tarafından Kullanılmaktadır?

Profesyonel ve oldukça tecrübeli mutfaklarda çalışan personeller, soğutucu dolapları kullanabilir. Ancak bilinen dolaplardan farklı özelliklerde olduğu için herkesin kullanması doğru değildir. Kıbrıs soğutucu dolaplar diğer bir ismi ile endüstriyel profesyonel buzdolabı şeklinde de adlandırılmaktadır. Endüstriyel alanda üretimi gerçekleştirilen bu dolaplar yemek dağıtımı, medikal sektör ya da buna benzer alanlarda kullanılır. Bu alanlarda hizmet gösteren kişiler ise dolabın nasıl kullanılması gerektiğine dair deneyimli olmaktadır. Soğutucu dolapların kullanımında, belli başlı bilinmesi gereken durumlar bulunur. Bu durumları bilmeyen bir kişi tarafından dolabın kullanılması, ayarlarının zarar görmesine sebep olur.

Soğutucu Dolaplar İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Soğutma amacıyla tasarlanmış soğutucu dolaplar, sektörün önemli sistemidir. Her soğutucunun farklı kullanımı bulunur. Ve bunların soğutucuyu kullanacak kişi tarafından bilinmesi gereklidir.

·         İç ve dış tasarımlarında paslanmaz sac kullanılması, soğutma esnasında zarar görmemesi adına önemli bir etkendir.

·         Soğutucu dolaplar hakkında bilinmesi gereken detaylar arasında en önemlisi, soğutucu dolaplar herhangi bir buzdolabı ile kesinlikle karıştırılmamalıdır. Buzdolabının  kullanımı ile soğutucu dolabın kullanımı birbirinden farklıdır.

·         Kıbrıs soğutucu dolaplar yüksek performans gösteren dolaplardır.

·         Soğutucu dolapların ayarı ile sürekli olarak oynanması, belirli bir süreden sonra sabit ayara geçeceğini gösterir. Bu sabit ayarda yüksek soğuma gerektiren durumlar için uygun olmayabilir.

·         Soğutucu dolapların içerisine oldukça sıcak yiyeceklerin konulması, dolabın soğutma ayarını dengesizleştirir. Aynı zamanda bu durumun sürekli olarak gerçekleşmesi risk anlamına gelir. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Kapat

Araba

Sepetinizde ürün bulunmuyor.