Cyprus-Porcelain

Kıbrıs Porselen

Kıbrıs porselen, birbirinden şık modelleri ile üretimi gerçekleştirilmiş ürünlerdir. Porselenin tercihen iş yerinde kullanımı gerçekleştirilebileceği gibi hediye olarak da verilebilir. Şekil, yapım, şıklık olarak farklı tarzda porselen modelleri bulunur. Porselen diğer ürünlere göre kaliteli bir ham maddeden yapılmıştır. 

Porselen Nedir?

Kıbrıs porselen doğal kaynaklı hammaddeden üretimi gerçekleştiren bir üründür. Beyaz renkte olması, boyanma işleminden dolayı değil üretiminde kullanılan hammaddeden kaynaklanmaktadır. Sağlıklı bir ürün olması, kullanımı için tercih edilmesine bir sebeptir. Porselen killi topraktan yapılmıştır. Aynı zamanda seramik grubu içerisinde yer edinen bir üründür. Porselen evde kullanımına göre ya da otelde kullanımına göre değişiklik göstermektedir. Evde kullanılan porselenler ışık geçirgenliği bulunan porselenlerdir. Fakat otel ya da buna benzer işletmelerde kullanılan porselenler ise kalite standartları olarak daha kalın üretilmektedir. Bu sebeple bir işletme sahibinin porselen tercih etmesi, kalın personellerden yana olmaktadır. Müşteriye daha sıcak bir yemek sunulması için bu tarz tabaklar tercih edilir.

Porselen Kimler Tarafından Kullanılır?

Porselen yapısı gereği oldukça sağlıklı aynı zamanda kaliteli bir üründür. Ev ortamında ya da herhangi bir işletme ortamı için tercih edilmektedir. Ev ortamında kullanılan ürünler, işletme ortamındaki ürünlere göre farklılık gösterir. Otel ya da gıda üzerine satış gerçekleştiren firmalar, porselen kullanımını tercih etmektedirler. Bunun sebebi porselen  yemeğin daha sıcak muhafaza edilmesini sağlar.  Aynı zamanda görünüm olarak da oldukça şıktır.  Saf beyazlığını hammadde üretiminden aldığı için herhangi bir boya ya da buna benzer yabancı maddeler kullanılmaz.

Porselen Ne İşe Yarar?

Kıbrıs porselen kullanımına göre farklı çeşitlerde bulunmaktadır.

·         Kalın ve ince yapıda bulunan porseneller firmaların tercihinde değişkenlik gösterebilir. Kalın yapıda üretimine porselen, uzun süre yemeğin sıcaklığını muhafaza eder ve böylelikle yemek daha lezzetli bir şekilde sunulmaktadır.

·         İnce yapıda üretilen porselenler ise ev ortamında kullanılmaktadır. Işık geçirgenliği olduğu için yemeği çok fazla sıcak tutmaz.

·        Porselenler aynı zamanda sertliğe ve dayanıklığa uygun şekillerde üretilmektedir. Herhangi bir darbede ya da yüksek sıcaklıkta zarar görmemesi için oldukça kalitelidir bu sebeple firmalarında tercihinde olur.

Porselen Çeşitleri Nelerdir?

Kıbrıs porselen çeşitleri kendi içerisinde değişkenlik göstermektedir. 

·         Tabak,

·         Kahve fincanı,

·         Büyük tabak,

·         Küçük tabak,

·         Çay altlığı, 

·         Kahve bardağı ve buna benzer farklı mutfak ürünleri, porselen şeklinde yapılmaktadır.

Porselen üzerinde aynı zamanda renklendirme işlemi de görülür. Bu sebeple tabaklar ya da kahve fincanları farklı renk ve desenlerde yapılmaktadır. Ancak saf beyaz şeklindeki modeller de hammaddenin kendi rengi kullanılmaktadır. Görünüm olarak oldukça şık ve elit bir sunumunun olması, porselenin firmalar için ya da profesyonel mutfaklarda tercih edilmesi için önemlidir. 

Porselenin  Avantajı Nedir?

Kıbrıs porselen her türlü bardak, tabak gibi çeşitli ürünlerin üretilmesinde kullanılmaktadır. Porselen kullanımı diğer hammaddeden üretilmiş ürünlere göre daha avantajlıdır. Porselen yapısı gereği içeriğindeki içeceği ya da yemeği oldukça sıcak tutmaktadır. Aynı zamanda sağlıklı bir maddeden üretilmiş olması da, evlerde ve firmalarda tercih edilmesi için bir sebeptir. Plastikten ya da camdan üretilen herhangi bir bardak içeriğinde kimyasal bir karışım bulundurur. Aynı zamanda içeceklere de bu durum etki etmektedir. Fakat oldukça organik bir bileşenden üretimi yapılmış porselen bardak, içeceğin lezzetine etki etmeden taze bir şekilde tadını almanızı sağlanır. Yalnızca çay için değil kahve, ıhlamur ya da bu tarz içeceklerde de yine porselen bardaklar daha avantajlı olmaktadır. Tabaklar için ise desenli porselen bulunmaktadır. Hem ofis hem iş yerlerinde kullanılır. Bu tabakların avantajı ise yemeği sıcak tuttuğu gibi kimyasal bileşenleri ile de yemeğin tadına etki etmez.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Kapat

Araba

Sepetinizde ürün bulunmuyor.