Kıbrıs Endüstriyel Mutfak Ürünleri

Kıbrıs Endüstriyel Mutfak Ürünleri

Kıbrıs endüstriyel mutfak ürünleri toplu yeme içme sektörü paslanmaz çelikten oluşan ürünleridir. Her sektöre hizmet verebilecek firmalar için özel olarak üretilir. Mutfakların ihtiyacını karşılayan ve uzun süre Kullanıma uygun olarak kaliteli paslanmaz ürünlerin üretimi gerçekleştirilir. Sektörü oldukça geniş bir yelpazesi vardır;

 • Otel Mutfakları
 • Restoran Mutfakları
 • Gemi Mutfakları
 • Fırın Mutfakları
 • Kafe Mutfakları
 • Hastane Mutfakları
 • Okul Mutfakları
 • Kurs Mutfakları
 • Catering Mutfakları
 • Kurumların Mutfakları
 • Dinlenme tesislerindeki mutfaklar gibi birçok sektör sayılabilir.

Doğru Markalar İle Çalışmalı

Endüstriyel mutfaklarda ürün çeşitliliği ve ürün kapasitesi oldukça fazladır, buralarda yalnız yemek üretimi değil aynı zamanda yemeklerin korunması ve servis edilmesi için de gerekli olan muhafaza ve sunum ekipmanlarına da ihtiyaç vardır. Kıbrıs Endüstriyel Mutfak ürünleri işletmenin üreteceği ürüne göre seçilir ve buna göre düzenlenir. Ancak doğru olan gerçek tüm sektörlerde seçimler kesinlikle paslanmaz çelik ve kaliteli ekipmanlar barındırmalı ve bunun için doğru markalar seçilmelidir.  Kıbrıs endüstriyel mutfak ürünleri sanayisi Kıbrıs bölgesinde yer alan otel ve restoranlar olmak üzere her sektörde ihtiyaçları karşılamaktadır.

Endüstriyel Mutfak Bölümleri

Sektörün yoğunluğu ve çeşitliliği göz önüne alınarak ekipman çeşitleri idi her zaman ön planda yer alır. Mutfaklar belirli bölümlere ayrılır;

 •  Depolama bölümü; et için soğuk odalar, sebzeler için soğuk odalar, soğuk oda depoları, deep freeze, kiler odaları ve günlük muhafaza odalarından oluşur.
 •  Hazırlık bölümü; sebze et ya da hamur işi gibi ürünlerin hazırlandığı, kesildiği ve yoruldu kısımdır. Bu bölümde hazırlama tezgahları yer alır.
 •  Pişirme bölümü; hazırlanan yemeklerin pişirme işleminin görüldüğü kısımlar olan bu alanlarda ocaklar, fırınlar, fritözler ve ızgaralar yer alır.
 •  Servis bölümü; yemeklerin servis edildiği alanlardır, buralarda gerekli olan ürünler bıçaklar, kepçeler, kevgirler, chafing dish gibi çok fazla sayıda değişik ürün yer alır.
 •  Bulaşık bölümü; hazırlık aşamasından sunum aşamasına kadar geçen süreçte kullanılan ekipmanların temizliği için gerekli olan bölümdür. Bu bölüm içerisinde endüstriyel bulaşık makinaları bulunur ve ihtiyacın en son halkasıdır. Kıbrıs endüstriyel mutfak ürünleri ve ekipmanları arasında kaliteli dayanıklı en uygun bulaşık makineleri tercih edilir.

Endüstriyel Mutfak Seçimi

Endüstriyel Mutfak tercihi yaparken seçilen ürünleri ihtiyacı en iyi bu şekilde belirlenmesi gerekir. Mutfaktan istenen verimin alınabilmesi için dikkat edilmesi gereken konulardan biri de markadır. Alanında uzman olan bir marka bunu üretimine yansıtır. Kıbrıs endüstriyel mutfak ürünleri seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise dayanıklıdır. Seçilen endüstriyel mutfak uzun ömürlü olmalı ve personel içinde kendisini rahat hissetmelidir.

Verimli Çalışma Sağlanmalı

Yedek parça konusu da tercihte önemli bir kriterdir. Her yerde rahatlıkla bulunabilen yedek parçalar kolay ulaşılabilir olmalı. Bütçeyi sarsmamalı ve ciddi maliyetler ile sorun yaratmamalıdır. Mutfak seçiminde önemli konulardan biri de teknik servis ağıdır. İhtiyaç duyulduğu anda teknik servis kısa süre içerisinde sorunu giderebilmeli ve efektif çözümler üretebilmelidir. Verimli mutfaklar için uygun, bol yedek parçaları, uzun ömürlü, ekonomik ve performanslı çözümler üretilmelidir. Kurulan endüstriyel mutfak sorunlu ve daha verimli çalışmanın sağlanması için son derece önemlidir.

En Fazla Maliyeti Oluştur

Otel, restoran, kafe gibi birçok işletmeli kurulum aşamasında en fazla maliyeti endüstriyel mutfak malzemeleri oluştur. Bu yüzden mutfak tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken kriterleri göz ardı etmemeli. Uzun ömürlü, sağlam, dayanıklı ve en önemlisi işletmeye uygun kalitede ekipmanlar seçilmelidir. Projeye ve menüye uygun seçimler yapmak ve kullanışlı mutfaklar oluşturmak zor bir süreç değildir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Kapat

Araba

Sepetinizde ürün bulunmuyor.